Blog

Kategórie
 
 
 
 
 
Reklamné okno
 
 

Zľava na záhradný nábytok

Vieme aká dôležitá je prevencia pred šíriacim sa koronavírusom. Chceme eliminovať možnú nákazu a preto vzhľadom na situáciu ohľadom koronavírusu COVID-19 predlžujeme zľavu vo výške 20% do 15.4.2020. Zľavu je možné uplatniť na záhradný nábytok, barový nábytok, záhradné súpravy, stoly, stoličky, lehátka, slnečníky, hojdačky, sedáky, vankúše a zakrývacie plachty. Zľava sa nevzťahuje na už zľavnený tovar, na interiérové sedačky a doplnky.

Zľava 20% bude odpočítaná z celkovej sumy na vytvorenej objednávke a bude vám potvrdená dodatočným e-mailom.

V prípade osobnej návštevy na na našej predajni vás chceme požiadať o maximálnu zodpovednosť voči sebe aj ostatným. Ďakujeme. 

 

 

Vhodný materiál pri výbere záhradného nábytku

Aký je najvhodnejší materiál pre záhradný nábytok?

Pri hodnotení exteriérového nábytku budete pravdepodobne hľadať mnohé z tých vlastností, ktoré oceníte pri interiérových stoloch, stoličkách a pohovkách - trvanlivosť, komfort a štýl. Hlavným rozdielom je však to, že záhradný nábytok musí odolávať vonkajším vplyvom počasia.

Skôr než sa rozhodnete, je dôležité pochopiť silné a slabé stránky rôznych materiálových možností. Ako dobre sa každý prispôsobí požiadavkám vášho obytného alebo komerčného prostredia, ako aj vašim osobným preferenciám a prioritám. Výber „najlepšieho“ materiálu pre exteriérový záhradný nábytok závisí od prispôsobenia vašim špecifickým potrebám s vlastnými vlastnosťami každej látky, pretože každá situácia je jedinečná.

 

Faktory, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere materiálov.

Rámy vonkajšieho nábytku a čalúnenie musia zachovať štrukturálnu celistvosť a ich vzhľad počas mnohých sezón. Kovové rámy, ktoré obsahujú železo alebo oceľ, sú náchylné na koróziu, keď sú neustále vystavené vode a kyslíku. Proces koróznej oxidácie tieto kovy pomaly oslabuje, čo má za následok viditeľnú hrdzu a iné sfarbenie.

deformácie

Materiály, ktoré umožňujú prenikanie vody, môžu nerovnomerne zaschnúť, čo vedie k deformácii (skrúteniu alebo preklenutiu) pôvodného tvaru. Spočiatku to môže byť nepostrehnuteľné, ale časom to môže značne skresliť materiál, nesprávne zarovnať švy a uvoľniť skrutky a iné upevňovacie prvky používané na držanie nábytku spoločne.

Slnko a teplota

Ak plánujete záhradný nábytok vystaviť slnečným lúčom, budete musieť hľadať exteriérové ​​materiály, ktoré vydržia poškodenia spôsobené UV žiarením a výkyvom extrémneho tepla na chladu.

 

Blednutiu

Neustále vystavenie sa slnku môže spôsobiť, že mnohé materiály strácajú svoj lesk. Estetická zmena môže byť príťažlivá (napríklad patina) alebo jednoducho znížená vibrácia farby alebo nerovnomerné špinenie.

 

praskanie

Niektoré materiály sa pri zahrievaní alebo ochladzovaní výrazne rozširujú a sťahujú. Môžu prasknúť, rozštiepiť sa, deformovať alebo krehnúť, keď sú vystavené extrémnym teplotám alebo drastickým výkyvom.

 

vietor

Ak bývate vo veternej oblasti, je dôležité, aby váš záhradný nábytok bol dostatočne ťažký, aby sa neprevrátil alebo ho vietor neodfúkol.

 

Vonkajší nábytok materiály - čistenie a starostlivosť

Čistenie a starostlivosť

Estetická a funkčná trvanlivosť je tiež ovplyvnená tým, ako dobre sa staráte o svoj záhradný nábytok. Niektoré materiály vyžadujú veľmi málo pozornosti.

 

Materiály 

drevo

Drevo je obľúbenou surovinou pre záhradný nábytok už tisícročia. Má prirodzenú krásu, všeobecne sa s ním dobre pracuje a pôsobí prírodne. Drevo je vhodný materiál pre výrobu záhradného nábytku v širokej škále od stolov, stoličiek, lavičiek a rôznych doplnkov. Avšak, nie všetky typy drevín sú  rovnaké, pokiaľ ide o vonkajšie použitie. Mnoho ihličnatých stromov, ako napríklad borovica, céder alebo jedľa, sú lacné a široko používané pre interiérové zariadenia. Potrebujú však nepretržitú ochranu a starostlivosť aby Vám mohli slúžiť dlhé roky. Na druhej strane, tvrdé drevo je oveľa srdečnejšie, omnoho lepšie odoláva nepriaznivému počasiu a pri správnej údržbe môže poslúžiť desaťročia. Medzi najvhodnejšie a trvácne dreviny patrí teakové drevo s najpestrejšou využiteľnosťou. Jeho vysoký dopyt spojený s obmedzenou dostupnosťou tlačil cenu tohto tvrdého exotického dreva extrémne vysoko. Teakové drevo je neuveriteľne pevné, bez deformácii a väčšinou bez prasklín. Má vysoký obsah prírodného oleja, vďaka čomu je vysoko odolný voči škodcom a hnilobám.

 

kov

Kov je všeobecne najsilnejší a jeden z najodolnejší materiálov pre výrobu záhradného nábytku. Vzhľadom na svoju pevnosť môžu byť kovové rámy tenšie a tvarované do zložitejších vzorov ako iné materiály, čo dáva výrobcom väčšiu flexibilitu pri dizajnových riešeniach. Kov je tiež skvelou voľbou pri použití v kombinácii s inými materiálmi, ktoré majú vlastné funkčné a estetické výhody. Kov má však aj svoje nevýhody. Zahrieva sa na slnku, takže je nepríjemný na dotyk. Niektoré kovy sú veľmi ťažké a ťažko sa s nimi manipuluje, zatiaľ čo všetky kovy sú do určitej miery citlivé na hrdzu a koróziu. Ale každý typ kovu má svoj vlastný unikátny súbor vlastností.

 

Nehrdzavejúca oceľ

Táto robustná kovová zliatina je extrémne silná, čo z nej robí skvelú voľbu pre veľké jedálenské stoly, kreslá a záhradné sedacie súpravy. Jeho vysoká hustota pomáha predchádzať otrasom a iným škodám spôsobeným častým používaním. Jeho zloženie ho robí prakticky imúnnym voči hrdzaveniu a korózii, ale pre zvýšenie odporu sa odporúča prášková vrstva, najmä v pobrežných oblastiach, kde je vyššia prítomnosť soli a vody. Záhradný a terasový nábytok vyrobený z nehrdzavejúcej ocele je ťažký a tak ho vietor nebude ničiť a odfukovať z terás. Je to skvelá materiálová voľba pre moderný exteriérový nábytok vysokej kvality, pretože jeho strieborný kovový povrch má elegantný moderný vzhľad. Hoci je to drahší materiál, nehrdzavejúca oceľ stojí za zváženie. Nielenže sa dá pomerne ľahko čistiť, ale často sa vyrába aj z recyklovaných kovov, čo z neho robí ekologicky zodpovednú voľbu.

 

hliník

Hliník je najobľúbenejším kovom pre exteriérový nábytok. Napriek svojej nízkej hmotnosti je pevný, odolný a dá sa ľahko opracovať do rôznych zložitých tvarov. Hliník je pomerne lacný, nenáročný na údržbu a nikdy nehrdzavie. Aj keď je sám o sebe odolný voči poveternostným vplyvom, odporúča sa polyesterový práškový náter. Tento elektrostatický proces nielenže zvyšuje ochranu proti poškriabaniu, ale umožňuje aj pridanie farby do zmesi. Aj keď si môžete kúpiť lakovaný hliník, prášková vrstva drží lepšie na kove a je omnoho odolnejšia voči vyblednutiu. To je tiež užitočné, ak je nábytok vystavený slnečným lúčom. Rovnako ako iné kovy, aj hliník sa zahrieva, takže je vhodné používať textilné polstrovanie a vankúše.

Živica a plast

Umelé syntetické materiály, ako napríklad živica a recyklovateľné plasty ako napríklad polypropylén alebo polyetylén, sa stávajú stále viac prevládajúcimi vo svete exteriérového nábytku. Nové výrobné postupy a hybridné kompozície umožňujú týmto polymérom, aby sa prispôsobili tvarom a veľkostiam, ktoré boli predtým nedosiahnuteľné. Syntetika je typicky ľahká, lacná a môže byť tvarovaná do akéhokoľvek tvaru a štýlu, ktorý si možno predstaviť. Je mimoriadne silný, pružný, odolný  voči vlhkosti, plesniam, hmyzu a je stálofarebný čo ho radí medzi najvhodnejšie materiály pre záhradný nábytok.

 

Čalúnený záhradný nábytok do každého počasia

Častokrát sa stáva, že Vám predajca povie, že čalúnenie na záhradnom nábytku odolá nepriaznivému počasiu, daždu a je ľahko udržiavateľné. Je to pravda?

Gardin prináša na trh novinku, ktorá vás presvedčí o tom, že záhradný nábytok spoločnosti Hartman je odolný voči nepriaznivému počasiu, daždu a je ľahko udržiavateľný. Odolá aj takým nástrahám ako je červené víno, kečup alebo blato. To všetko vďaka látke Sunbrella® ktorá sa vyrába s dôrazom na detail a kvalitu. Dlhoročné skúsenosti siahajú do 60. rokov 20. storočia a cieľom spoločnosti je neustály vývoj a nové riešenia tkaniny Sunbrella.

OLIVER sedacia rohová súprava

Čistenie je tak jednoduché a nepotrebujete k tomu nič viac ako je vlažná voda a mydlo. Z materiálu Sunbrella dokážete odstrániť škvrny, mastnotu alebo plesne a preto je tento jedinečný materiál vhodný do exteriéru. 

 

Zazimovanie záhradného nábytku

Posledné letné dni sú za nami a je tu čas na zazimovanie záhradného nábytku. Ochrániť svoj nábytok pred zimným nepriaznivým počasím môžete jednoducho tak, že ho odložíte do garáže alebo záhradného domčeka. Ak nemáte túto možnosť nevešajte hlavu, máme pre Vás riešenie. Zakrývacie obaly na záhradný nábytok nahradia vašu garáž či záhradný domček. Pri rozhodovaní aký obal zvoliť je potrebné vedieť, že zakrývacia plachta by mala mať rozmery o niečo väčšie ako je samotný nábytok pretože by bol vystavený zlému odvetraniu a tým by mohli na ňom vznikať plesne. Záhradný nábytok je pred uskladnením potrebné očistiť a vždy ho zakrývať dostatočne suchý. V prípade, že zakrývate celé súpravy nábytku pod jednu plachtu, dbajte na to, aby Vám nevznikal prevys, pretože v prípade dažda alebo sneženia by sa naplnil vodou a pri mrazoch zamrzol. 

V našej ponuke nájdete rôzne obaly či už na záhradné súpravy, lehátka, slnečníky, hojdačky alebo grily.

Ponuka zakrývacích obalov ► TU

 

 

 

Nábytok a Bývanie 2019

Raz vidieť je viac ako sto krát počut. Presne týmito slovami by sa dala zhrnúť úloha výstavníctva Agrokomplex a preto by sme Vás radi privítali na 29. ročníku medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry, ktorý sa uskutoční v čase od 05.3.2019 do 10.3.2019. Nájdete nás na vonkajšej ploche, oproti hlavnému vchodu a pavilónu F, kde Vám predstavíme nové trendy v záhradnom nábytku.

Viac informácii o výstavníctve Agrokomplex nájdete >> TU

Mapa výstaviska a stánok Gardin

 

10 Rokov na trhu

Našim cieľom je budovať a zviditeľnovať značku Gardin a nadaľej uspokojovať zákazníkov pri výbere záhradného nábytku.

Za 10. rokov od vzniku spoločnosti sme zariadili nábytkom veľa hotelových terás, reštaurácii, wellness centier, kaviarní a mnoho záhrad našich zákazníkov.

Snažíme sa prinášať na náš trh nové inšpirácie, ktoré čerpáme zo svetových výstav nábytku.

Aj v sezóne 2018 sme pripravili pre Vás nový sortiment záhradného nábytku a doplnkov, ktorý si môžete vyskúšať v našom rozhľahlom showroome. Ochotne Vám pomôžeme pri výbere pre vás najvhodnejšieho nábytku do exteriéru alebo interiéru.

Pri príležitosti 10. výročia sme pripravili veľa zaujímavých a dizajnových noviniek za prijateľné ceny. Zvýšili sme skladové kapacity a znížili ceny prepravných nákladov.  

Našim záväzkom je uspokojiť každého zákazníka, ponúknuť vždy nadštandardný tovar v najvyššej kvalite a plný servis od poradenstva až po realizáciu.

Želáme si , aby vám nábytok, ktorý ste si u nás kúpili, slúžil dlhé roky a aby ste mali s našou spoločnosťou pozitívne skúsenosti.

Tím Gardin, s.r.o. 

 

YANKEE CANDLE

Na svete neexistuje iná značka s takým príbehom. Na začiatku stál jeden jediný človek a v súčastnosti je Yankee Candle najpreslávnejší výrobca aromatických sviečok a vôní do interiéru.

 

Ivan Jakeš - Agrokomplex Nitra

Prijmite pozvanie na 27. ročník medzinárodného veľtrhu Agrokomplex v Nitre v termíne od 7.2 do 12.3.2017 kde Vám predstavíme novinky v oblasti záhradného nábytku a doplnkov. Tento rok sa bude na čo tešiť. V sobotu, 11.3.2017 v čase od 11:00 do 14:00 bude v našom stánku prebiehať autogramiáda s úspešným motocyklovým pretekárok a viacnásobným účastníkom RALLYE DAKAR, IVANOM JAKEŠOM. Každé dieťa dostane malý darček tak neváhajte a príďťe do nášho stánku. Nájdete nás na vonkajšej ploche E, ktorý sa nachádza oproti hlavnému vchodu a pavilónu F.

 

 

Výpredaj skladových zásob 2016

Výpredaj skladových zásob záhradného nábytku. Zľavy až do 40% na tovar, ktorý je skladom a vystavené exponáty.

Na už zlavnený tovar nie je možné uplatnovať dodatočné zľavy. Platí do vypredania zásob. Viac informácii získate na predajni alebo na tel. čísle +421 905 744 105

 

NÁBYTOK A BÝVANIE 2016

NÁBYTOK A BÝVANIE 2016

Raz vidieť je viac ako sto krát počut. Presne týmito slovami by sa dala zhrnúť úloha výstavníctva Agrokomplex a preto by sme Vás radi privítali na 26. ročníku medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry, ktorý sa uskutoční v čase 

 

Kožená alebo látková sedačka?

 

Nákup sedačky spravidla predchádza neľahkému rozhodovaniu sa medzi kožou alebo látkou. Aký typ teda zvoliť? V tomto článku Vám poradíme výhody a nevýhody oboch materiálov.

Pohodlie

Existuje mnoho faktorov, ktoré určujú pohodlie sedačky. Typ textilu a systémová podpora ako sú vankúše a rámy hrajú obrovskú úlohu. V tomto prípade je textilné čalúnenie pohodlnejšie a výhodnejšie ako koža z niekoľkých dôvodov. Rovnako ako u kožených autosedačiek, je koža v letných dňoch teplá, pocitovo lepkavá a v chladnom počasí zase príliš studená. Na druhej strane je však kožená sedačka odolnejšia a pevnejšia.

Farba a trvanlivosť

Oba materiály ponúkajú rôznu škálu farebných prevedení avšak látkové sedačky ťahajú za dlhší koniec, pretože poskytujú neobmedzenú škálu odtieňov alebo vzorov, ktoré si môžete prispôsobiť k Vášmu interiéru. Nevýhodou         

 

Výpredaj skladových zásob

Výpredaj skladových zásob a výstavných vzoriek do 50% na predajni začína od 1.8.2015 a potrvá do vypredania zásob.

Zľavy sa vzťahujú na záhradný nábytok, lehátka, hojdačky, záhradné stoly a stoličky, záhradné súpravy a slnečníky. Viac informácii o výpredaji získate na tel. čísle 0905 744 105 alebo 0903 322 593 alebo na predajni.

 

 

VÝBER ZÁHRADNÉHO NÁBYTKU

Nové trendy v záhradnom nábytku nás očaria  svojou krásou, konvenčnostou a chytrými nápadmi. Poďme sa bližšie pozrieť na nové trendy v záhradnom nábytku, ktoré sú veľmi dôležité v dnešnej uponáhlanej dobe, kedy ostáva na relax čoraz menej času. V súčasnej dobe je založenie záhrady rovnako dôležité ako obytný priestor v interiéri, takže je potrebné, aby bol výber záhradného nábytku vyberaní podľa prísnych kritérií s dôrazom na kvalitné spracovanie a materialy.

Ak máte radi relax na záhrade a premýšlate nad kúpou nového nábytku, prečítajte si tento článok, ktorý vám pomôže vybrať ten správny záhradný nábytok.

Výber správneho nábytku nie je ľahká úloha, najmä jeho umiestnenie s využitím maximálneho priestoru. V prvom rade si treba určiť zónu pohodlia. Ak je na terase viac priestoru, môžeme vytvoriť dve zóny, ktoré sú rozdelené na oddychovú a jedálenskú časť. 

 Nábytok z umelého ratanu

Použité materiály pre záhradný nábytok by mali byť najvyššej kvality. Existuje celý rad rôznych farieb, štýlov vypletania ratanu a textílií pre exteriérový nábytok. Najčastejšie používané farby ratanu sú čierna, rôzne odtiene šedej a prírodná hnedá. Textilné poťahy by mali byť z kvalitnej látky, ktorá sa ľahko udržiava a mala by odolávať slnečnému žiareniu.

Ďalším kritériom pri výbere kvalitného ratanového nábytku by mala byť jeho ľahkosť ale zároveň pružnosť a preto je najvhodnejším materiálom hliníkový rám, ktorý sa ľahko prenáša a nie je potrebné ho udržiavať. 

 

NÁBYTOK A BÝVANIE 2015

 

NÁBYTOK A BÝVANIE 2015

Raz vidieť je viac ako sto krát počut. Presne týmito slovami by sa dala zhrnúť úloha výstavníctva Agrokomplex a preto by sme Vás radi privítali na 25. ročníku medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry, ktorý sa uskutoční v čase 

 

 

 

Ako ošetrovať teakový nábytok?

 

Pôsobením slnečného žiarenia, dažda a iných poveternostných vplyvov dochádza k postupnému šednutiu teakového nábytku kedy drevo stráca svoj prírodný olej. Aby nábytok nadobudol znovu pekný zhľad, doporučujeme Vám ošetrenie teakovým olejom.Postup ošetrenia:
- najprv nábytok zbavte nečistôt, starú patinu jemne prebrúste brúsnym papierom a potom umyte vlažnou vodou
- nechajte nábytok vyschnúť a potom ho natrite teakovým olejom(Fabel). Môžete použiť štetec alebo handričku. Po zaschnutí prebytočný olej zotrite suchou handričkou. Náter možno podľa potreby zopakovať.
Po ošetrení teakovým olejom nábytok stmavne a zvýrazní sa charakteristická štruktúra dreva

Skladovanie teakového nábytku:
Do temperovanej alebo chladnej, suchej a dobre vetranej miestnosti alebo záhradnej chatky. Nábytok nezakrývajte plastovou fóliou ani iným nepriedušným materiálom aby na dreve nevznikali plesne a huby

 

 

Čo je umelý ratan?

 

Umelý ratan je syntetické vlákno vyrobené zo 100% recyklovateľného polyetylénu( PE), ktoré je pružné, odolné voči ohýbaniu, je UV stabilné. Dobre znáša vysoké teplotné rozdiely, je odolné voči chlóru z bazénov.  Všetky vlákna, ktoré boli použité pri výrobe našich produktoch prešli SGS testom nezávislej kontrolnej a cerifikačnej organizácie sídliacej v Ženeve

  • Aká je starostlivosť o záhradný nábytok z umelého ratanu?

Tento druh záhradného nábytku si vyžaduje len bežnú starostlivosť. Vďaka pevnému a pružnému materiálu je možné nábytok čistiť aj vysokotlakovými prístrojmi

  • Môžem ponechať záhradný nábytok z umelého ratanu vonku v zime?

Väčšia časť našich nábytkov z umelého ratanu je vyrobená zo 100% HDPE (High Density Polyethylene) ktorý odoláva teplotám -40 až +60 vďaka čomu môže nábytok zostať v zime vonku. Odporúčame nábytok pred mrazom a snehom zakrývať, predĺžite životnosť materiálov

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia