Blog

 
 
 
Úvod > Blog
 

10 Rokov na trhu

Našim cieľom je budovať a zviditeľnovať značku Gardin a nadaľej uspokojovať zákazníkov pri výbere záhradného nábytku.

Za 10. rokov od vzniku spoločnosti sme zariadili nábytkom veľa hotelových terás, reštaurácii, wellness centier, kaviarní a mnoho záhrad našich zákazníkov.

Snažíme sa prinášať na náš trh nové inšpirácie, ktoré čerpáme zo svetových výstav nábytku.

Aj v sezóne 2018 sme pripravili pre Vás nový sortiment záhradného nábytku a doplnkov, ktorý si môžete vyskúšať v našom rozhľahlom showroome. Ochotne Vám pomôžeme pri výbere pre vás najvhodnejšieho nábytku do exteriéru alebo interiéru.

Pri príležitosti 10. výročia sme pripravili veľa zaujímavých a dizajnových noviniek za prijateľné ceny. Zvýšili sme skladové kapacity a znížili ceny prepravných nákladov.  

Našim záväzkom je uspokojiť každého zákazníka, ponúknuť vždy nadštandardný tovar v najvyššej kvalite a plný servis od poradenstva až po realizáciu.

Želáme si , aby vám nábytok, ktorý ste si u nás kúpili, slúžil dlhé roky a aby ste mali s našou spoločnosťou pozitívne skúsenosti.

Tím Gardin, s.r.o. 

 

YANKEE CANDLE

Na svete neexistuje iná značka s takým príbehom. Na začiatku stál jeden jediný človek a v súčastnosti je Yankee Candle najpreslávnejší výrobca aromatických sviečok a vôní do interiéru.

Celý článok...
 

Ivan Jakeš - Agrokomplex Nitra

Prijmite pozvanie na 27. ročník medzinárodného veľtrhu Agrokomplex v Nitre v termíne od 7.2 do 12.3.2017 kde Vám predstavíme novinky v oblasti záhradného nábytku a doplnkov. Tento rok sa bude na čo tešiť. V sobotu, 11.3.2017 v čase od 11:00 do 14:00 bude v našom stánku prebiehať autogramiáda s úspešným motocyklovým pretekárok a viacnásobným účastníkom RALLYE DAKAR, IVANOM JAKEŠOM. Každé dieťa dostane malý darček tak neváhajte a príďťe do nášho stánku. Nájdete nás na vonkajšej ploche E, ktorý sa nachádza oproti hlavnému vchodu a pavilónu F.

 

Celý článok...
 

Výpredaj skladových zásob 2016

Výpredaj skladových zásob záhradného nábytku. Zľavy až do 40% na tovar, ktorý je skladom a vystavené exponáty.

Na už zlavnený tovar nie je možné uplatnovať dodatočné zľavy. Platí do vypredania zásob. Viac informácii získate na predajni alebo na tel. čísle +421 905 744 105

 

NÁBYTOK A BÝVANIE 2016

NÁBYTOK A BÝVANIE 2016

Raz vidieť je viac ako sto krát počut. Presne týmito slovami by sa dala zhrnúť úloha výstavníctva Agrokomplex a preto by sme Vás radi privítali na 26. ročníku medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry, ktorý sa uskutoční v čase 

Celý článok...
 

Kožená alebo látková sedačka?

 

Nákup sedačky spravidla predchádza neľahkému rozhodovaniu sa medzi kožou alebo látkou. Aký typ teda zvoliť? V tomto článku Vám poradíme výhody a nevýhody oboch materiálov.

Pohodlie

Existuje mnoho faktorov, ktoré určujú pohodlie sedačky. Typ textilu a systémová podpora ako sú vankúše a rámy hrajú obrovskú úlohu. V tomto prípade je textilné čalúnenie pohodlnejšie a výhodnejšie ako koža z niekoľkých dôvodov. Rovnako ako u kožených autosedačiek, je koža v letných dňoch teplá, pocitovo lepkavá a v chladnom počasí zase príliš studená. Na druhej strane je však kožená sedačka odolnejšia a pevnejšia.

Farba a trvanlivosť

Oba materiály ponúkajú rôznu škálu farebných prevedení avšak látkové sedačky ťahajú za dlhší koniec, pretože poskytujú neobmedzenú škálu odtieňov alebo vzorov, ktoré si môžete prispôsobiť k Vášmu interiéru. Nevýhodou         

Celý článok...
 

Výpredaj skladových zásob

Výpredaj skladových zásob a výstavných vzoriek do 50% na predajni začína od 1.8.2015 a potrvá do vypredania zásob.

Zľavy sa vzťahujú na záhradný nábytok, lehátka, hojdačky, záhradné stoly a stoličky, záhradné súpravy a slnečníky. Viac informácii o výpredaji získate na tel. čísle 0905 744 105 alebo 0903 322 593 alebo na predajni.

 

 

VÝBER ZÁHRADNÉHO NÁBYTKU

Nové trendy v záhradnom nábytku nás očaria  svojou krásou, konvenčnostou a chytrými nápadmi. Poďme sa bližšie pozrieť na nové trendy v záhradnom nábytku, ktoré sú veľmi dôležité v dnešnej uponáhlanej dobe, kedy ostáva na relax čoraz menej času. V súčasnej dobe je založenie záhrady rovnako dôležité ako obytný priestor v interiéri, takže je potrebné, aby bol výber záhradného nábytku vyberaní podľa prísnych kritérií s dôrazom na kvalitné spracovanie a materialy.

Ak máte radi relax na záhrade a premýšlate nad kúpou nového nábytku, prečítajte si tento článok, ktorý vám pomôže vybrať ten správny záhradný nábytok.

Výber správneho nábytku nie je ľahká úloha, najmä jeho umiestnenie s využitím maximálneho priestoru. V prvom rade si treba určiť zónu pohodlia. Ak je na terase viac priestoru, môžeme vytvoriť dve zóny, ktoré sú rozdelené na oddychovú a jedálenskú časť. 

 Nábytok z umelého ratanu

Použité materiály pre záhradný nábytok by mali byť najvyššej kvality. Existuje celý rad rôznych farieb, štýlov vypletania ratanu a textílií pre exteriérový nábytok. Najčastejšie používané farby ratanu sú čierna, rôzne odtiene šedej a prírodná hnedá. Textilné poťahy by mali byť z kvalitnej látky, ktorá sa ľahko udržiava a mala by odolávať slnečnému žiareniu.

Ďalším kritériom pri výbere kvalitného ratanového nábytku by mala byť jeho ľahkosť ale zároveň pružnosť a preto je najvhodnejším materiálom hliníkový rám, ktorý sa ľahko prenáša a nie je potrebné ho udržiavať. 

 

NÁBYTOK A BÝVANIE 2015

 

NÁBYTOK A BÝVANIE 2015

Raz vidieť je viac ako sto krát počut. Presne týmito slovami by sa dala zhrnúť úloha výstavníctva Agrokomplex a preto by sme Vás radi privítali na 25. ročníku medzinárodného veľtrhu nábytku, bytových doplnkov, designu a architektúry, ktorý sa uskutoční v čase 

 

 

Celý článok...
 

Ako ošetrovať teakový nábytok?

 

Pôsobením slnečného žiarenia, dažda a iných poveternostných vplyvov dochádza k postupnému šednutiu teakového nábytku kedy drevo stráca svoj prírodný olej. Aby nábytok nadobudol znovu pekný zhľad, doporučujeme Vám ošetrenie teakovým olejom.Postup ošetrenia:
- najprv nábytok zbavte nečistôt, starú patinu jemne prebrúste brúsnym papierom a potom umyte vlažnou vodou
- nechajte nábytok vyschnúť a potom ho natrite teakovým olejom(Fabel). Môžete použiť štetec alebo handričku. Po zaschnutí prebytočný olej zotrite suchou handričkou. Náter možno podľa potreby zopakovať.
Po ošetrení teakovým olejom nábytok stmavne a zvýrazní sa charakteristická štruktúra dreva

Skladovanie teakového nábytku:
Do temperovanej alebo chladnej, suchej a dobre vetranej miestnosti alebo záhradnej chatky. Nábytok nezakrývajte plastovou fóliou ani iným nepriedušným materiálom aby na dreve nevznikali plesne a huby

 

 

Čo je umelý ratan?

 

Umelý ratan je syntetické vlákno vyrobené zo 100% recyklovateľného polyetylénu( PE), ktoré je pružné, odolné voči ohýbaniu, je UV stabilné. Dobre znáša vysoké teplotné rozdiely, je odolné voči chlóru z bazénov.  Všetky vlákna, ktoré boli použité pri výrobe našich produktoch prešli SGS testom nezávislej kontrolnej a cerifikačnej organizácie sídliacej v Ženeve

  • Aká je starostlivosť o záhradný nábytok z umelého ratanu?

Tento druh záhradného nábytku si vyžaduje len bežnú starostlivosť. Vďaka pevnému a pružnému materiálu je možné nábytok čistiť aj vysokotlakovými prístrojmi

  • Môžem ponechať záhradný nábytok z umelého ratanu vonku v zime?

Väčšia časť našich nábytkov z umelého ratanu je vyrobená zo 100% HDPE (High Density Polyethylene) ktorý odoláva teplotám -40 až +60 vďaka čomu môže nábytok zostať v zime vonku. Odporúčame nábytok pred mrazom a snehom zakrývať, predĺžite životnosť materiálov

Celý článok...
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia